Kadrę zaangażowaną w realizację programu MBA tworzą doświadczeni wykładowcy, wybitni specjaliści i eksperci krajowi i zagraniczni, najlepsi wykładowcy Wojskowej Akademii Technicznej, posiadający zarówno bogaty dorobek naukowy i kompetencje dydaktyczne, jak również bogate doświadczenie praktyczne w organizacjach zajmujących się cyberbezpieczeństwem.
Profesor Uniwersytetu w Genui, wybitny naukowiec i specjalista w obszarze cybersecurity, współtwórca kierunku studiów i wielu projektów oraz programów badawczych w zakresie cybersecurity na wydziale DIBRIS Uniwersytetu w Genui. Twórca wielu startupów i projektów spin-off, jak np. Tales. Autor ponad 230 artykułów naukowych z dziedziny cybersecurity, cytowanych na świecie ponad 5300 razy. Przyczynił się do wykrycia znaczących luk w zabezpieczeniach produktów IT znanych firm, m.in. Google Apps oraz systemu operacyjnego Android. Wybitny praktyk rynkowy z obszaru cyberbezpieczeństwa.
Cybersecurity Systems
Konrad Wrona - Profesor wizytujący WAT, główny naukowiec agencji NCIA w Hadze. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy w środowisku badawczo-rozwojowym w przemyśle (Ericsson Research i SAP Research) oraz w środowisku akademickim. Autor ponad 60 publikacji i kilku patentów. Obszar jego zainteresowań zawodowych obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z bezpieczeństwem - sieci komunikacyjnych, aplikacji bezprzewodowych i mobilnych, systemów rozproszonych i Internetu Rzeczy. Wybitny praktyk z obszaru cyberbezpieczeństwa.
NATO Policy on Cyber Defence
Profesor WAT i dziekan Wydziału Cybernetyki WAT. Główny obszar jego zainteresowań naukowo-badawczych to modele, metody i algorytmy (zwłaszcza ich złożoność obliczeniowa i dokładność) stosowane w informatycznych systemach wspomagania decyzji oraz symulacyjnych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa narodowego. Specjalizuje się w konstruowaniu i analizie algorytmów grafowo-sieciowych. Poza WAT jest członkiem stowarzyszeń naukowych: European Association for Theoretical Computer Science (EATCS), Military Operations Research Society (MORS), Polskiego Towarzystwa Symulacji Komputerowej (PTSK – członek zarządu), Polskiego Towarzystwa Badań Operacyjnych i Systemowych (PTBOiS).
Decyzje menedżerskie
Dr ab. nauk prawnych, inżynier informatyk, profesor uczelni w Katedrze Prawa Informatycznego na Wydziale Prawa i Administracji UKSW w Warszawie. Dyrektor Departamentu do Spraw Cyberprzestępczości i Informatyzacji w Prokuraturze Krajowej. Wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Członek Rady do Spraw Cyfryzacji. Prelegentka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych oraz autorka publikacji poświęconych prawnym aspektom informatyzacji, rejestrom publicznym, ochronie danych osobowych, tajemnicom prawnie chronionym oraz cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwu.
Cyberprzestępczość
Wybitny praktyk zarządzania i wykładowca, doktorem ekonomii i mgr inż. mechanik. . Ukończył także Executive MBA na Aalto Business School Helsinki oraz kurs menedżerski na Kellogg School of Management w USA. Przeszedł całą drogę zawodową od inżyniera i handlowca do Prezesa Zarządu firmy. Od 20 lat zarządza firmami w kraju i na świecie. Wraz ze swoim zespołem zdobył m.in.: Złoty Medal Targów Budma, Acantus Aurelius i Teraz Polska. Autor książk „Wybory strategiczne podczas odnowy przedsiębiorstwa” oraz wielu artykułów naukowych z obszaru zarządzania kryzysowego.
Zarządzanie kryzysowe w cyberbezpieczeństwie
Profesor WAT, wieloletni kierownik naukowy Ogólnopolskiego Międzyuczelnianego Seminarium „Problemy Badawcze i Projektowe Informatyzacji Państwa”, przewodniczący Rady Programowej Forum TI. W pracy badawczej zajmuje się modelowaniem infrastruktury informacyjnej państwa, systemami baz danych, architekturą korporacyjną oraz interoperacyjnością i bezpieczeństwem systemów informacyjnych. Kierował realizacją lub nadzorował realizację kilkunastu dużych, kompleksowych projektów informatycznych.
Ochrona Transakcyjnych i Statystycznych Baz Danych
Profesor WAT oraz zastępca dyrektora Instytutu Systemów Informatycznych na Wydziale Cybernetyki WAT. Jego zainteresowania badawcze dotyczą metod analizy i szacowania ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu projektowania i wdrażania systemów informatycznych, bezpieczeństwa informacyjnego, zarządzania projektami informatycznymi. Autor ponad 100 artykułów dotyczących
Adiunkt na Wydziale Cybernetyki WAT oraz zastępca Szefa DWKOC ds. IT. Kierował kilkunastoma zespołami studenckimi WAT, które uzyskały znaczące sukcesy w międzynarodowych konkursach technologicznych Microsoft Imagine Cup Atlantic Council Cyber 9/12, NATO TIDE Hackaton. Zdobywca ponad 100 międzynarodowych nagród specjalnych i medali, w tym 4 grand prix wystaw oraz nagród za najlepszy wynalazek. Autor licznych publikacji w obszarze sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa. Wybitny praktyk z obszaru cyberbezpieczeństwa.
Zarządzanie projektami i inżynieria systemów w cyberbezpieczeństwie
- Adiunkt oraz prodziekan na Wydziale Cybernetyki WAT. Wybitny naukowiec i dydaktyk.Główny obszar jego zainteresowań dotyczy modelowania, symulacji i analizy systemów sieciowych z wykorzystaniem modeli i metod badań operacyjnych, a w szczególności teorii grafów i sieci, technologii przetwarzania Big Data oraz wybranych elementów sztucznej inteligencji. Kierownik wielu projektów (m.in. CARE, COPE, CART, SAVE, THEIA, Manify, Monica) wielokrotnie wyróżnianych na Międzynarodowych Targach Wynalazczości (m.in. Bruksela, Paryż, Seul, Warszawa). Opiekun licznych zespołów studenckich zajmujących czołowe miejsca w kraju i na świecie w konkursach informatycznych.
Teoria „wojny informacyjnej”
Zastępca dyrektora NASK ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji w latach 2017-2018, odpowiedzialny za obszar cyberbezpieczeństwa. Przedstawiciel Polski w Radzie Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) oraz w Radzie Wykonawczej. Twórca pierwszego w kraju zespołu reagującego na zagrożenia w Internecie - CERT Polska. Inicjator innowacyjnych projektów z zakresu cyberbezpieczeństwa, takich jak ARAKIS, ARAKIS.GOV. Autor licznych publikacji z obszaru cyberbezpieczeństwa
Krajowy System Cyberbezpieczeństwa
Adiunkt na Wydziale Cybernetyki WAT. Zajmuje się zarządzaniem usługami informatycznymi. Przez wiele lat pełnił funkcje dyrektora departamentów IT w instytucjach administracji publicznej oraz w bankowości, odpowiadając za wytwarzanie i bezpieczną eksploatację systemów informatycznych. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie zarządzania systemami informacyjnymi w Information Resources Management College, National Defence University (USA). Posiada certyfikat Chief Information Oficer wydany przez Departament Obrony USA.
Zarządzanie usługami IT
Seminarium dyplomowe
Założyciel i prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Członek V kadencji Rady do spraw Cyfryzacji. Doradca Ministra Obrony Narodowej w latach 2017-2018. Wcześniej związany z NASK, gdzie kierował zespołem CERT Polska. Jest pomysłodawcą i inicjatorem powołania Polskiej Obywatelskiej Cyberobrony, jako ochotniczej organizacji wspierającej system cyberbezpieczeństwa RP. Współzałożyciel międzynarodowej fundacji – Open CSIRT Foundation. Wybitny praktyk z obszaru cyberbezpieczeństwa.
Cyberkonflikty w relacjach międzynarodowych
Przez 12 lat pracował jako CISOw sektorze finansowym i ubezpieczeniowym oraz wykonywał audyty bezpieczeństwa obszaru IT/OT dla operatora infrastruktury krytycznej. Wcześniej spędził 5 lat jako konsultant w obszarze ryzyka i bezpieczeństwa technologicznego. Podczas wielu audytów i projektów doradczych w Europie zdobył bogate doświadczenie i gruntowną wiedzę z zakresu ryzyk oraz audytowania systemów teleinformatycznych i uzyskał międzynarodowe certyfikaty m.in. CISA, CIA, CRISC, Comptia Security +, ISO 27001 LA. Posiada certyfikat CCSK z Obszaru bezpieczeństwa chmury, pracuje w ComCERT w rozwoju systemów cyberbezpieczeństwa.
Cyberkonflikty w relacjach międzynarodowych
Prezes ComCERT S.A., Grupa Asseco.W l. 2016-2017 współtwórca i Członek Zarządu (CFO) spółki Aplikacje Krytyczne (MF) a w l. 2017-2019 Wiceprezes ZUS do spraw informatyzacji, odpowiedzialny za techniczne wdrożenie reformy emerytalnej w roku 2017 oraz realizację projektów: e-Składka, e-Akta i e-ZLA. Był członkiem Rady do Spraw Cyfryzacji, Rady Naukowej NASK oraz doradcą KS projektu e-Dowód W l. 2019-2021 pełnił funkcję doradcy Prezesów spółek Skarbu Państwa. Jest członkiem Naukowo-Eksperckiej Rady Cyberbezpieczeństwa przy WSP w Szczytnie. Posiada uprawnienia biegłego sądowego z zakresu IT, inżynierii wstecznej, cyberbezpieczeństwa i praw autorskich w IT.
Główny Architekt Cyberbezpieczeństwa na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Microsoft Security Service Line. W latach 1998-2006 przedstawiciel Polski w Komitecie NATO SC/4 INFOSEC jako z-ca dyr. DBT ABW, odpowiedzialny m.in. za budowę systemu badań i certyfikacji środków ochrony kryptograficznej i elektromagnetycznej. W l. 2006-2007 z-ca dyr. WWPE – kierujący projektem budowy Systemu Informatycznego Schengen (SIS) i Systemu Informacji Wizowej (VIS). W l. 2008-2018 Dyr. Sektora Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Microsoft CEE. W l. 2018-2021 Dyr. Dep. Cyberbezpieczeństwa w MC (KPRM), gdzieprzygotował Standardy Cyberbezpieczeństwa Chmur Obliczeniowych oraz kierował opracowaniem Strategii Cyberbezpieczeństwa RP 2019-2024.
Obecnie pracuje jako Cybersecurity Systems Analyst w ComCERT S.A., gdzie zajmuje się obszarem modelowania zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz TTP (techniki, taktyki i procedury) w cyberatakach. Audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg normy ISO/IEC 27001. Posiada doświadczenie we wdrażaniu polityki ochrony informacji z wykorzystaniem ISO/IEC 27001 oraz w planowaniu i wdrażaniu polityk bezpieczeństwa infrastruktury i informacji cyfrowej na bazie ISO/IEC 27001, 27002, 27005. Przez wiele lat związany z obszarem utrzymania systemów IT w sektorze publicznym, zarówno na poziomie technicznym jak i zarządczym. Jako członek Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń aktywnie działa na rzecz wzmacniania świadomości w obszarze zagrożeń pochodzących z cyberprzestrzeni, w tym m. in. prowadzi szkolenia, współtworzy serię podcastów Cyber, Cyber… oraz bierze udział w organizacji rozgrywek Ligi CyberTwierdza. Pasjonat strzelectwa, planszówek oraz gier MMO i RPG.
Całą swoją karierę związany z NASK i CERT Polska. Z perspektywy osoby obsługującej incydenty w krajowym zespole CSIRT obserwował proces tworzenia ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Po wejściu ustawy w życie bezpośrednio uczestniczył w praktycznym wdrożeniu ustawy podczas obsługi incydentów w krajowym zespole CSIRT najpierw jako analityk a później jako team leader. Na co dzień współpracuje z różnymi podmiotami będącymi uczestnikami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa oraz prowadzi prezentacje edukacyjne dla specjalistów, jak i również zwykłych użytkowników.
Profesor WAT oraz kierownik studiów podyplomowych MBA „Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem”. Wykładowca i praktyk z obszaru inżynierii oprogramowania, informatyki w medycynie oraz wytwarzania i wdrażania systemów informatycznych. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu zastosowania technologii IT. W latach 2005-2007 zajmował stanowisko Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pełnomocnika Rządu ds. Strefy Schengen.. Inicjator projektu ePUAP oraz jedna z kluczowych osób w projekcie e-Zdrowia (system P1, dawne CSIOZ)